Ortlieb Türkiye

ORTLİEB Hassas sıkma ve güç aktarım

Türkiye Resmi Distribütörü

Ultra PE

Dünya’da ilk , ORTLİEB ULTRA HASSAS SIKMA SİSTEMİ

• Ultra hassas sıkma torna aynası.
• Yükleme zamanı ve arıza süresini kısaltan çözümdür ve dünyada ilk defa ORTLİEB tarafından geliştirilmiştir.
• Yüksek hassasiyet istenen parça üretiminde, talepleri karşılayan tasarımdır.
• Verimliliği ve hassasiyeti birleştiren sıkma teknolojisidir.
• Konsantriklik ve tekrarlama hassasiyeti 4 mikronun altında ve sıkma pensi değiştirme süresi 20 saniyeden azdır.
• Hassasiyet ve verimlilik arasındaki farkı birleştiren teknolojidir.
• Herhangi bir takıma ihtiyaç duymaksızın pens değiştirme kolaylığı sağlayan çözümdür.
• Makine performansına göre, yükleme süreleri önemli ölçüde azalır.

Parça sıkma

Hassas merkezlilik ve tekrarlama, tekrarlama doğruluğu ve titizliği, üstün titreşim sönümleme, yüksek tork ve radyal kuvvet aktarımı.

Maksimum Performans

Yenilikçilik, kalite ve hassasiyet yüz yılı aşkın bir süredir Ortlieb tarafından yönetilmektedir. Ekonomik, hassas sıkma ve sürücü çözümlerinin müşteri odaklı iş ortağıdır.

QUADRO® ve SPANNAX® markalarımız güvenli iş parçası işlenmesi için çok çeşitli bir ürün yelpazesi sunmaktadırlar.

QUADRO® özel olarak işlenecek olan parçaların CNC tezgâhlarına sıkıştırılmaları için geliştirilmiştir.

SPANNAX® ise torna, freze, döner transfer (işleme) makineleri üzerinde çalışma için mükemmel seçimdir.

Otomatik parça sıkma

Ortlieb tutucular (pensler) çok sayıda saygın takım tezgâhı iş millerinde HSK, SK ve PSC iş takımlarının otomatik parça ve takım tutucularının değiştirilmesi için kullanılır.

Takım sıkma pensi

Rubber-Flex olağanüstü fiyat / randıman oranına sahip üstün bir markadır. Bu marka günümüz iş takımı ve parça sıkma teknolojisinin bir parçasıdır.

İşleme merkezleri, esnek üretim makinalarında, modern torna tezgâhları ve özel makinalarda kullanım için idealdir.

Otomatik takım sıkma pensleri

Otomasyon sayesinde üretim sürecinde ciddi biçimde kısalma. İş parçası otomasyonu WSA uyarlanabilir iş parçası sıkma teknolojisi sayesinde karmaşık parçaların sıkıştırılması ile komple bir üretim sağlar. Otomatik olarak iş parçalarının değiştirilmesine yarayan müşteriye özel sıkma ve sıkıştırma çözümlerimiz için lütfen bize başvurunuz.

Elektrikli hareket sistemleri, Servo vidalı miller

ORTLİEB size, ASCA servo vidalı miller ile ilk olarak Alman havacılık ve Uzay merkezi tarafından geliştirilen teknoloji sunmaktadır.

ASCA servo vidalı mil, dar alanları (1 mm den küçük) yüksek dayanıklılık ile gerçekleştirebilme özelliğine sahiptir.

Bu sayede daha önce mümkün olmayan mekatronik tahrik sistemlerini gerçekleştirmek mümkündür.

ASCA servo vidalı mil SERAC elektrik silindirlerin temelini oluşturmaktadır. Bu silindirler ile Ortlieb’ in “Petrol yerine Elektrik” sloganına dayalı hidrolik veya pnömatik silindirlerin değiştirilmesi için yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Elektrikli silindirler

SERAC elektrik silindirler yüksek kuvvet yoğunluğu ve dayanıklılık ile karakterize edilmektedirler. Zor çalışma koşulları altındaki uygulamalarda dahi kendilerini kanıtlamışlardır.

Ortlieb standart SERAC ürün yelpazesi yanı sıra müşteriye taleplerine yönelik özel çözümler de sunar. Talebinizi bize göndermeniz yeterli!

SERAC ® Elektrikli Silindir – Entegre ASCA servo vidalı
ASCA servo vidasının tüm teknolojik avantajlarından eksiksiz bir seri çözüm halinde yararlanın.

ASCA servo vidasının doğrudan güç aktarımı (ilave redüksiyon dişlileri olmadan) ve silindir sıfırlamasız, hassas hareket ile hatlarınızda hızınızı, verimliliği arttırın.

ToolGrip SK
Takım tutucusu, otomatik takım değiştirmeye yönelik onaylı bir seri üründür. ISO konikli ve çekme saplamalı sıkma tutucudur. 

DIN 69871/72. Altı parçalı sıkıştırma bölümleri optimum yük dengeleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle izin verilen daha yüksek bir sıkma kuvveti mümkündür. Tekrarlanabilir hassasiyet.

Talep üzerine tüm takım tutucuları aşınmaya dayanıklı kaplamalı tasarımda mevcuttur. Lütfen bizimle iletişime geçin!

Takım tutucularınızı uygulamanıza göre memnuniyetle değiştiriyoruz.

Örneğin;
Daha yüksek sıkma kuvvetleri için güçlendirilmiş tasarım
Değişken sıkma darbesine sahip tasarım
Ek contalara sahip tasarım
Hava üflemeli/soğutuculu/minimum miktarda yağlama sağlayan tasarım
MAG PROCESS sıkma ve sökme konusunda dünya lideri ve ilkleri üretme konusundaki Mühendislik anlayışını ön planda tutmaktadır.

QUADRO ® CNC Torna tezgahları için pens aynaları
QUADRO ® pens tutucuların ana uygulama aralığı NC/CNC makineleri, torna tezgahları, özel makineler vb.dir. Sıkıştırma basıncı, basınç manşonu üzerindeki bir basınç tüpü aracılığıyla hidrolik olarak aktarılır. Yüksek kalite standardı ve evrensel uygulama yelpazesi, QUADRO® penslerin
bağlama teknolojisinde birinci sınıf ürünler arasında sayılmasının nedenleridir

Avantajınız;
Basınçla sıkma nedeniyle iş parçalarında eksenel hareket yok
Rubber-Flex® RFC pens setlerin yanı sıra DIN 6343’e göre çelik penslerin kullanılması da mümkündür
Süngü kapağı sayesinde pens değişimi için kısa değiştirme süresi
Rubber-Flex® RFC pens setler ile titreşimsiz çift kenetleme sistemine geçmek mümkündür

Talep üzerine özel sıkma uygulamanıza göre pens tutucuları üretiyoruz. Elbette makineniz için adaptör ayna takımı üretmekten memnuniyet duyarız .
Mil boyutlarını bize göndermeniz veya formu doldurmanız yeterlidir.
Uygun adaptörü kendiniz de seçebilirsiniz.

Seri motorlara veya entegre çözümlere uygun;
Standart ASCA servo vidalı mil serisi, farklı hatvelere sahip sekiz boyut sunar. Mil somununun şekli, farklı sabitleme türleri için iki farklı standart versiyonda mevcuttur.
Alternatif olarak ASCA servo vidalı milin tasarım esnekliği, iş milini ve somunu ayrı ayrı üretme olanağı sunar.

ASCA servo vidalı mil – otomasyon için benzersiz kuvvet yoğunluğu
ASCA servo vidalı mil, gezegensel dönen dişli iş milinin (PWG) tasarım ilkesine dayanmaktadır. Bu yeni iş mili teknolojisi, bir motorun dönme hareketini doğrudan doğrusal bir harekete dönüştürür.

ASCA servo vil mil boyutları, elde edilen kuvvete göre son derece kompakt hale getirilebilir. Planet dişli kutusunun redüksiyon fonksiyonu işlevselliğin bir parçası olduğundan, motor bağlantısı ek bir dişli kutusuna gerek kalmadan doğrudan yapılabilir.

Kompakt boyutları ve küçük motorlarla çok yüksek kuvvetler ve hızlı hareketler elde etme yeteneği ile ASCA servo vidalı mil, kompakt, verimli çözümlere yönelik mekatronik eğilimine karşılık gelir.

Otomatik iş parçası değiştirme, WSA müşteriye özel bağlama cihazları;
Otomasyon uzun yıllardır işleme endüstrisinde kendine yer buluyor. Çubuk besleyicilerle başlayan süreç artık robotlarla donatılmış karmaşık işleme merkezlerinde standart hale geldi: işlenmemiş ve işlenmiş iş parçalarının otomatik olarak taşınması. Otomatik sıkma sökme fikstürleri sunuyoruz ve bunların hepsinin tek bir hedefi var: mümkünse uyarlanabilir iş parçası bağlama teknolojisiyle tek bir bağlamayla komple işleme yoluyla prosesi kısaltmak. İş parçası bağlamayı prosesinize uyarlamaktan mutluluk duyarız. Bize Ulaşın!


Avantajınız;
İş parçalarının makinenin içinde ve dışında mekanik veya hidrolik olarak sıkıştırılması sayesinde kısa iş parçası değiştirme süreleri HSK gibi iyi bilinen ara yüzleri kullanarak WSA bağlama cihazının otomatik olarak değiştirilmesi

HSK Takım Tutucu, DIN 69893/69063 ISO 12164-0/12164-2
HSK takım tutucuları, takımların emniyetli ve güvenilir bir şekilde sıkıştırılmasının temelini oluşturur. İlk defa, aşınmaya dayanıklı sert kaplama ile birlikte fonksiyonel yüzeylerde seramik kullanılarak bakım gerektirmeyen takım tutucuları sunuyoruz. Bir kerelik ilk yağlamadan sonra takım tutucusu 3 milyona kadar sıkma sökme yapar. Herhangi bir sıkma kuvvetini kaybetmeden tekrar eder.

İzin verilen sıkma kuvveti, DIN 69893/69063 standardının tavsiye ettiği minimum sıkma kuvvetinden %200’e kadar (HSK A50) daha yüksektir. Bu, yüksek yükte ve yüksek dönüş hızında da güvenli bir takım bağlama sağlar.

Akıllı tasarımlı montaj düzenekleri, takım tutucular için en kısa montaj veya değiştirme süresini garanti eder. HSK takım tutucuları iki ürün grubunda mevcuttur: ToolGrip HSK ve UniGrip HSK özellikle ToolGrip HSK, kompakt boyutları, basit ve bakım dostu tasarımı ve geniş soğutma sıvısı geçişi (HSK A63, Ø 14 mm’ye kadar)

İş parçası otomatik sıkma sökme;
Elektromekanik Ortlieb VLe bağlama ünitesi, delme, frezeleme ve işleme merkezlerinde iş parçalarının sabit olarak sıkıştırılması, bağlama cihazı olarak kullanım için idealdir.
Mobil kullanım
Ortlieb Vario Line VLe, robotlar veya otomatik palet elleçleme kullanılarak otomatik harici yükleme için de kullanılabilir. Seri üretim için idealdir.
Modüler dış ve iç sıkma
Vario Line tarafından sağlanan ek bir fonksiyon , dıştan içten bağlamaya hızlı ve kolay geçişe olanak sağlar. Bunu yapmak için ayna gövdesi ve sıkıştırma elemanı değiştirilir ancak temel modül aynı kalır.
Sıkıştırma kuvvetinin, konumun ve iş parçası sisteminin izlenmesi
Vario Line ile sıkma kuvveti oluşturulur ve sıkma konumu dolaylı olarak servo motorun akım kontrol sistemi veya isteğe bağlı olarak ayna gövdesindeki kuvvet sensörleri aracılığıyla izlenir. Sıkıştırma kuvveti, servo motor kapalıyken bile planeter döner kontak dişlilerindeki tutma mekanizması aracılığıyla sürtünmeli kavrama korunur.

İşleme işlemi sırasında servo kontrolör aracılığıyla iş parçası üzerindeki sıkma kuvvetinin izlenmesi ve düzeltilmesi isteğe bağlı olarak mümkündür. Talep edilmesi halinde iş parçasının sıkıştırma cihazı üzerindeki temas yüzeyine göre konumu da izlenebilir. Bu ölçüm ayna gövdesindeki endüktif veya kapasitif sensörler kullanılarak gerçekleştirilir. Mobilite üretim Endüstri 4.0 entegrasyonu için ideal koşullar sunar

iç çaptan sıkma operasyonu;
Koni genişleyen mandrel CenterGrip
Çekme cıvatası olmadan tasarlanmıştır. Bu nedenle kör deliklerin tüm uzunluğunu sıkmak mümkündür.
6 bölümlü manşonlar (CG30 = 3 bölüm) güvenilir Rubber-Flex ® vulkanizasyon teknolojisine dayanmaktadır ve bağlama çapında 1 mm’lik artışlarla maksimum 51,5 mm bağlama uzunluğu sunar. Talep üzerine diğer sıkıştırma çap ve kontur tasarımları üretilebilir.

Tek ve çok milli CNC tornalar için kauçuklu pens;
Rubber-Flex GT ® sıkma pensleri
GT ® sıkıştırma pensleri Rubber-Flex ® prensibini temel alır ve bu nedenle ± 0,5 mm’lik artırılmış sıkıştırma toleransına sahiptir. Yuvarlak, kare ve altıgen tasarımın yanı sıra düz, tırtıklı veya çift tırtıklı delikli olarak da mevcuttur. Ön işleme tabi tutulmuş veya hassas iş parçaları, olası salgı toleransı ≤ 0,01 mm olan pürüzsüz delikli sıkıştırma pensleri hassas sıkmayı gerçekleştirir.

Avantajınız;
Manuel veya pnömatik değiştirme cihazlarının kullanımıyla kısa değiştirme süresi
Sıkma toleransı ± 0,5 mm sayesinde daha az değişiklik
GT 80 ve GT 100’ün altıgen tasarımı ek olarak artan sıkma kuvveti sağlar
Talep üzerine özel profiller üretilir.

Rubber-Flex ® RFC pens setleri
Geniş sıkıştırma aralığından yararlanın . Elastik kauçuk-metal bağlantısı, nominal çapa göre ± 1 mm’lik bir sıkıştırma aralığına olanak tanır. Böylece yalnızca dört ilave çelik pens yatırımını güvence altına almakla kalmaz, aynı zamanda değişim sürelerinizi de kısaltır.
RFC pens setleri hassas sıkma gerçekleştirir.

Avantajınız;
1 Rubber-Flex® 5 çelik pensin yerini alır
Sıkıştırma aralığı = nominal çap ± 1 mm
Değiştirme süresinin azaltılması
Çelik bölümlerin paralel kapanması (RFC) ile yüzeye hassas kenetleme
Soğutma sıvısına ve 100 °C’ye kadar sıcaklığa dayanıklı
Soğutma sıvısına ve talaşa karşı mükemmel sızdırmazlık

Gerçekleştirilen özel çözüm;
Bu projedeki zorluk, müşterinin ürün portföyünü elektrikli baskı prosesini içerecek şekilde genişletmekti. Müşteri için önemli olan,
Ortlieb elektrikli silindirlerinin avantajlarıydı; bunlar daha hızlı, daha sessiz ve daha uzun süreli çalışma sağlar ve hidrolik tahrik sistemlerine kıyasla enerji maliyetlerinde %80’e kadar tasarruf sağlar.

MAG PROCESS müşteriyle birlikte, ilk fizibilite çalışmalarından ilk prototiplerin üretimine ve bitmiş seri ürüne kadar olan gelişimi denetler.

Performans değerleriyle:
300 kN maksimum presleme kuvveti
50 kW’tan fazla güç
yüksek hızda maksimum 300 mm/s hız
6,7 m/s²’ye varan hızlanma
200 mm’lik bir vuruş
Entegre su soğutma devresi
+/- 0,001 mm. konumlandırma ve tekrarlanabilirlik

Serbest bırakmalı elektromekanik serbest bırakma ünitesi EML
Yay gerdirme sistemlerini serbest bırakmak için kullanılır ve bu nedenle takım tezgahlarındaki hidrolik serbest bırakma silindirlerinin yerini alabilir. NASA Uzay yolculuğunun tahrik teknolojisini kullanan bu doğrusal tahrik, kompakt bir tasarımda benzersiz bir kuvvet yoğunluğuna sahiptir.

İş miliniz için elektromekanik serbest bırakma ünitesini tasarlamaktan mutluluk duyarız. Bize Ulaşın!

Avantajınız;
Sızıntı olmadığı için bakımı kolaydır
Hidroliğe göre daha düşük enerji tüketimi nedeniyle maliyet tasarrufu sağlar
Daha düşük gürültü emisyonları nedeniyle çevre dostu
Daha kısa takım değiştirme süreleri sayesinde artan verimlilik

MultiGrip SK
Takım bağlama setleri, dik konik takımları standart olarak DIN 69871/72’ye uygun çekme cıvatalarıyla sıkar. Aynı bağlantı boyutlarına sahip aynı mil iç konturunda, diğer sıkma cıvatalarına sahip aletler, bağlama setlerinin basitçe değiştirilmesiyle aşağıdaki standartlara uygun olarak da sıkıştırılabilir:

DIN 69871/72
ISO 7388/1+2 (A/B)
ANSIB5.50
MAS-BT JIS B6339-1992

Ayrıca bağlama setlerini özel uygulamanıza uyarlamaktan da mutluluk duyarız.

Örneğin
;
Daha fazla sıkma kuvveti için güçlendirilmiş tasarım
Farklı sıkma stroklarına sahip versiyonlar
İlave contalı versiyonlar
Üflemeli / KSM / MMS aktarımlı versiyonlar

UniGrip SK
Takım bağlama setleri, dik konik takımları standart olarak DIN 69871/72’ye uygun çekme cıvatalarıyla sıkar. Optimum kuvvet dağılımına sahip 6 parçalı sıkıştırma seti, izin verilen daha yüksek sıkıştırma kuvvetlerinin mümkün olduğu ve bunun da daha hızlı (açma / kapama) döngüleri ile mümkün olduğu anlamına gelir. Talep üzerine tüm sıkıştırma setlerinin aşınmaya dayanıklı kaplamalı versiyonu da mevcuttur. Farklı sıkma cıvatalarına sahip takımlar, sıkma seti değiştirilerek aynı iş mili iç çevresine aynı bağlantı boyutlarıyla sıkıştırılabilir.

Standartlara göre uygun sıkma:

DIN 69871/72
ISO 7388/1+2 (A/B)
ANSIB5.50
MAS-BT JIS B6339-1992

Ayrıca bağlama setlerini özel uygulamanıza uyarlamaktan da mutluluk duyarız.

Örneğin;
Daha fazla sıkma kuvveti için güçlendirilmiş tasarım
Farklı sıkma stroklarına sahip versiyonlar
İlave contalı versiyonlar
Üflemeli / KSM / MMS aktarımlı versiyonlar

SPANNAX ® SlimLine
Artık ana iş milinde çubuk işleme için daha da kompakt ve daha hafif

Avantajınız;
Önemli ölçüde azaltılmış kütle ve atalet momenti, iş milini daha hassas hale getirir

İş parçasına daha iyi erişilebilirlik sağlayan, engelleyici konturlar önemli ölçüde azaltıldı
Ayna gövdesi tek parçadan yapıldığından 0,005 mm’ye kadar artırılmış eşmerkezlilik doğruluğu
8000 dk-1’e kadar izin verilen daha yüksek hızlar (boy 42 ve boy 65)
Montajı son derece kolay ve az bakım gerektirir.

Scroll to Top